Skočiť na hlavný obsah

Naše články

Ako môžem so skipassom ušetriť?

Všetky slovenské lyžiarske strediská čelia dvom rovnakým otázkam - premietnuť nárast nákladov na energie do cien skipassov a kedy svoje brány otvoriť? Lyžiari na svahy počas vianočných sviatkov prídu, otázne však zostáva obdobie po sviatku Troch kráľov. Aký bude nárast cien skipassov? Ako môžem so skipassom ušetriť? Podarí sa prilákať pocovidových lyžiarov z Poľska, z Čiech a z Maďarska?

Prečo potrebujú horolezci vlastného horského meteorológa?

Vedeli ste, že existuje horská meteorológia? A že svojho osobného meteorológa má aj horolezec Peter Hámor? Prečo si horolezci nedokážu vystačiť so svojimi vedomosťami a predpoveďami z internetu ako pri lezení v Tatrách? Na čo potrebujú vlastného meteorológa?

Pomôže nižšia DPH reštauračným a stravovacím službám?

Tohtoročná inflácia, teda neuveriteľný skok v náraste cien, už ohrozila takmer všetky rozpočty rôznych prevádzok. Ide o najväčší 12-mesačný nárast od roku 1979. Vyššie ceny znamenajú, že o výdavkoch rozmýšľame strategickejšie. Pomôže nižšia DPH reštauračným a stravovacím službám? Znížia sa ceny pre zákazníkov o 14% (čiže o sadzbu zníženej DPH)?

Značky

Praskne realitná bublina začiatkom roku 2023?

Medziročný nárast cien bytov v najväčších slovenských mestách sa zvýšil o 29 %. Prudké zdražovanie vyvoláva obavy, kedy praskne realitná bublina.
Slovensko už čelí inflácii a pandémia spojená s vypuknutím ochorenia Covid-19 podnietila nákupné šialenstvo na realitnom trhu. Aké sú tendencie vývoja na realitnom trhu? Kedy môže prasknúť realitná bublina?

Značky

Ak vlastníš nehnuteľnosti, inflácie sa nemusíš báť

Inflácia núti ľudí rozmýšľať, kde a ako efektívne investovať. Trh s nehnuteľnosťami na Slovensku je v súčasnosti pre niektorých Slovákov značnou dilemou. Niektorí Slováci nevedia, či si svoju nehnuteľnosť nechať alebo ju predať. Predaj nehnuteľností je ideálnym spôsobom ako získať finančné prostriedky, no načasovanie predaja je potrebné správne odhadnúť.

Značky